
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Height | 2.8 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Max Length | 3.5 mm |
| Max Width | 2.8 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.2 mm |
| Max Thickness | 2.8 mm |
| Min Thickness | 2.2 mm |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Packaging | Reel |
Stock: 640
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14323
Ext.Price$0.14323
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14323 | $0.14323 |
| 10 | $0.12829 | $1.28290 |
| 50 | $0.11491 | $5.74550 |
| 100 | $0.10570 | $10.57000 |
| 500 | $0.09723 | $48.61500 |
| 1000 | $0.08943 | $89.43000 |
| 3000 | $0.08321 | $249.63000 |
| 5000 | $0.07742 | $387.10000 |
